Pie administratīvās atbildības saukti deviņi Saeimas deputāti

Saeimas Preses dienests ziņo, ka kopš tās 14.deputātu sasaukuma sanākšanas pagājušā gada novembrī pie administratīvās atbildības līdz šī gada janvārim ir saukti deviņi deputāti. Par to ziņojumu Saeimai sagatavojusi Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto informāciju.

Saskaņā ar saņemtām ziņām no Sodu reģistra, deputāti Artūrs Butāns un Linda Matisone pie administratīvās atbildības saukti par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kam noteiktajā termiņā nav veikta valsts tehniskā apskate. Savukārt Edgars Tavars administratīvi sodīts par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, ja tas izdarīts vietās, kas apzīmētas ar ceļa zīmēm Apdzīvotas vietas sākums vai Dzīvojamā zona.

Pie administratīvās atbildības saukta arī deputāte Inga Bērziņa – par noteiktās priekšvēlēšanu aģitācijas kārtības pārkāpšanu vai priekšvēlēšanu aģitācijai noteikto ierobežojumu neievērošanu. Savukārt deputātei Glorijai Grevcovai izteikts brīdinājums par noteiktās sapulču, gājienu un piketu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu.

Par valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu, kā arī

par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā administratīvā atbildība piemērota Uģim Rotbergam.

Deputāts Jānis Skrastiņš administratīvi sodīts par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā attiecībā uz valsts amatpersonas mantu, darījumiem, finanšu instrumentiem, parādsaistībām, aizdevumiem, skaidrās un bezskaidrās naudas uzkrājumiem vai citiem ienākumiem, kas pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas, vai par valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu pēc tās valsts institūcijas brīdinājuma, kura ir tiesīga pieprasīt šādas deklarācijas iesniegšanu.

Deputātei Lindai Liepiņai, kā arī Aināram Šleseram administratīvā atbildība piemērota par noteikto izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai mājas karantīnas, vai pulcēšanās ierobežojumu, kā arī tirdzniecības vai citu saimniecisko pakalpojumu sniegšanas prasību neievērošanu. Tāpat Šleseram administratīva atbildība piermērota arī par noteiktās sapulču, gājienu un piketu organizēšanas norises kartības pārkāpšanu.

Lasiet arī: VDD sāk pret Grevcovu kriminālprocesu par Latvijas okupācijas noniecināšanu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas