Prigožins: Mēs iejaucāmies, iejaucamies un iejauksimies ASV vēlēšanās

Krievijas oligarhs un prezidenta Vladimira Putina uzticības persona Jevgēņijs Prigožins ar sava uzņēmuma preses dienesta starpniecību apstiprinājis viņam adresētās apsūdzības, ka viņa struktūras iejaucas ASV priekšvēlēšanu kampaņā.

Par iejaukšanos vēlēšanās Prigožins iekļauts ASV sankciju sarakstā, bet ASV Federālais Izmeklēšanas birojs izsludinājis viņu meklēšanā.

Kā vēsta Radio Brīvība, Prigožins atbildējis uz lūgumu komentēt materiālu par to, ka pirms ASV Kongresa vēlēšanām novembrī amerikāņu analītiķi konstatējuši interneta troļļu aktivitātes tīmekļa vietnēs, kas veltītas vēlēšanām. Viņu vērtējumā komentētāji ir saistīti ar Krieviju.

Uz žurnālistu pieprasījumu atbildējis Prigožina uzņēmums.

«Publicējam Jevgēņija Viktoroviča komentāru: «Es jums atbildēšu ļoti smalki, delikāti un, lūdzu piedot, pieļaušu zināmu divdomību. Kungi, mēs iejaucāmies, iejaucamies un iejauksimies. Akurāti, precīzi, ķirurģiski un savā stilā, kā mēs to mākam. Mūsu precīzo operāciju laikā mēs uzreiz izoperēsim abas nieres un aknas.»»

3.novembrī uzņēmums Graphika, kas analizē sociālo tīklu saturu ar mākslīgā intelekta palīdzību, publicēja atskaiti, kurā apgalvo, interneta troļļi – domājams, krievu – izplata karikatūras, kas ir aizvainojošas ASV Demokrātiskās partijas kandidātiem.

29.oktobrī analītiķi konstatēja sešas karikatūras par kandidātiem demokrātiem ASV štatos, kur izvērsušās vissīvākās priekšvēlēšanu cīņas.

Karikatūras tapušas kontos, kas saistīti ar vietni Newsroom for American and European Based Citizens (NAEBC; Ziņu nodaļa Amerikā un Eiropā bāzētajiem pilsoņiem). Tā orientējas uz pašu konservatīvāko uzskatu cilvēkiem.

Lasiet arī: Visvairāk aģitācijai pirms vēlēšanām izlietojušas A/P, AS un NA

NAEBC savukārt tiek saistīta ar Krievijas Interneta pētījumu aģentūru – Sanktpēterburgā bāzēto Prigožina «troļļu fabriku».

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas