Princis Heinrihs XIII: Kas ir Vācijas valsts apvērsuma plānotājs?

Princis Heinhrihs XIII ir viens no pēdējiem Reusu dinastijas pārstāvjiem, un viņš tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem valsts apvērsuma plānotājiem, raksta Reuters.

71 gadu vecais vīrietis ir viens no 25 arestētajiem galēji labējā grupējuma Reichsbürger biedriem un atbalstītājiem, kas bija iesaistīti valsts apvērsuma plānošanā Vācijā.

Nekustamo īpašumu attīstītājs jau gadiem publiski aizstāv ideju, ka monarhija piedāvāja labākus dzīves apstākļus cilvēkiem visā pasaulē. Heinrihs cēlies no Reusu dinastijas, kas līdz 1918.gada revolūcijai un sekojošajai Veimāras republikas izveidei vairākus gadsimtus valdīja tagadējās Tīringenes apvidū.

Ne Reusu ģimenes, ne prinča Heinriha pārstāvji nav snieguši oficiālus paziņojumus un komentārus.

2019.gadā princis Heinrihs XIII kādā forumā klāstīja, ka Reusu pakļautībā iedzīvotāji ir dzīvojuši laimīgi, jo nodokļu likme bija tikai desmit procenti un hierarhija bija skaidri saprotama un caurspīdīga. Heinrihs teicis: «Ja kaut kas nenotika kā vajag, tu vienkārši devies pie prinča. Pie kā tu vari iet tagad? Pie vietējā, federālā vai Eiropas Savienības līmeņa parlamentārieša? Vēlu veiksmi!» Runā, kas bija piebārstīta ar antisemītiskām sazvērestības teorijām, princis arī norādījis, ka Vācija jau kopš 2.pasaules kara ir vasaļvalsts un tai nepieciešams atgūt suverenitāti. Monarhijas visā pasaulē, tostarp Francijā, vienmēr esot gāztas ārvalstu ietekmē, kas vēlējušās izveidot korporatīvās struktūras peļņas nolūkos. Cietēji vienmēr esot iedzīvotāji.

7.decembrī prokuratūra norādīja, ka princis Heinrihs esot sazinājies ar Krievijas pārstāvjiem. Labējo radikāļu grupa Krieviju uzskatīja par būtisku atbalstu varas gāšanai. Tiesa, prokuratūra norādīja, ka nav nekādu pierādījumu, ka Krievijas puse būtu atbildējusi uz saziņas mēģinājumiem.

Kremlis paziņoja, ka nevar būt ne runas par Krievijas iespējamu dalību apvērsuma plānošanā.

Princis Heinrihs XIII tika arestēts savās mājās Frankfurtē, un policija veikusi kratīšanu arī prinča medību mājā Tīringenē. Tika uzskatīts, ka tur tiek uzkrāti ieroči apvērsuma veikšanai. Tīringenes reģions ir labi zināms kā vieta, kur tiek plaši atbalstīti galēji labējie spēki. Prokuratūra nav komentējusi šīs ziņas, tikai norādīja, ka reģionā veiktas pārbaudes. Tāpat netika sniegti komentāri par prinča saistību ar grupējumu Reichsbürger.

Lai gan oficiāli Vācijā nav ne prinču, ne princešu, atsevišķi monarhu pēcteči ir paturējuši titulu. Princis Heinrihs izmantojis titulu arī sava uzņēmuma nosaukumā: Buero Prinz Reuss.

Visiem Reusu ģimenes vīrieškārtas pēcnācējiem kopš 12.gadsimta tiek doti vārdi Heinrihs vai Henrijs, par godu Svētās Romas imperatoram Heinriham IV, kurš dzimtai piešķīra zemes Tīringenes apkārtnē. Šobrīd ģimeni vada Austrijā dzīvojošais Heinrihs XIV, kurš jau iepriekš ir distancējies no Heinriha XIII, nosaucot viņu par apjukušu cilvēku, kas airējas sazvērestības teorijās.

Lasiet arī: Vācijā par apvērsuma plānošanu arestētas 25 personas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas