Reaģējot uz vēstuļbumbām Spānijā, VDD apziņojis savā pārraudzībā esošos kritiskās infrastruktūras objektus

Reaģējot uz informāciju par institūcijās Spānijā saņemtajām tā sauktajām vēstuļu bumbām, Valsts drošības dienests (VDD) aizvadītajā nedēļā veica savā pārraudzībā esošo kritiskās infrastruktūras objektu ārpus kārtas apziņošanu, aicinot šo objektu pārstāvjus pievērst pastiprinātu uzmanību ienākošo pasta sūtījumu drošības kontrolei, ņemot vērā dienesta iepriekš sniegtās rekomendācijas, informēja dienestā.

VDD pastāvīgi seko līdzi terorisma draudu tendencēm un ar drošību saistītiem incidentiem Eiropā, lai identificētu un novērstu iespējamus apdraudējumus Latvijas nacionālajai drošībai.

VDD jau pirms vairākiem gadiem ir izstrādājis un savā pārraudzībā esošajiem terorisma riska objektiem, piemēram, cilvēku masveida pulcēšanās vietām, izplatījis rekomendācijas, kā atpazīt aizdomīgus un potenciāli bīstamus pasta sūtījumus un kā šādos gadījumos rīkoties.

Tāpat VDD terorisma riska objektos par drošību atbildīgajām amatpersonām regulāri atgādina par pareizu rīcību šādos gadījumos, rīkojot informatīvus seminārus un apmācības.

VDD vērsa uzmanību, ka

par aizdomīgu un potenciāli bīstamu pasta sūtījumu var liecināt, piemēram, nepazīstams vai nenorādīts sūtītājs, aizdomīgs saturs, norāde nodot sūtījumu tikai konkrētai personai, eļļaini traipi uz iepakojuma un tamlīdzīgas pazīmes.

Saņemot aizdomīgu sūtījumu, VDD aicina nevērt to vaļā, norobežot to un nekavējoties par to ziņot operatīvajiem dienestiem, zvanot uz tālruņa numuru 112. Tālāk jārīkojas saskaņā ar dienestu norādēm.

BNN iepriekš ziņoja, ka Spānijas drošības iestādes izmeklē vēstuļbumbas, kas pēdējo nedēļu laikā nosūtītas vairākiem politiskiem, militāriem un diplomātiskiem objektiem. 

Sprāgstošās ierīces bija nosūtītas uz ASV vēstniecību Madridē, Spānijas premjerministra birojam un citām būtiskām iestādēm. 1.decembrī ASV vēstniecības drošības dienests atklāja sprādzienbīstamu ierīci starp saņemtajiem pasta sūtījumiem. Vēstniecības apkārtne tika norobežota, un vēstniecībā strādāja policija, kas deaktivizēja spridzekli. Cietušo nebija.

Tas bija tikai viens no gadījumiem, kad pēdējo nedēļu laikā Spānijas institūcijas saņēma vēstuļbumbu. Citi spridzekļi tika nosūtīti Ukrainas vēstniecībai, Spānijas premjerministra birojam, Spānijas Aizsardzības ministrijai, ieroču ražotnei un militārajai bāzei. Saņēmēju saraksts liek domāt, ka spridzekļi ir saistīti ar Krieviju.

Spānija aktīvi atbalsta Ukrainu, un 19.novembrī tika ziņots par jaunas militārās palīdzības paketes piegādi Ukrainai.

Lasiet arī: Spānijā saņemtās vēstuļbumbas, iespējams, saistītas ar Krieviju

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas