Spriež par kolektīvā iesnieguma “Par Latvijas nepievienošanos Stambulas konvencijai” tālāko virzību

“Ir notikušas plašas, padziļinātas diskusijas par Saeimā iesniegto kolektīvo iesniegumu par nepievienošanos Stambulas konvencijai. Mēs esam uzklausījuši gan ekspertu, gan pilsoniskās sabiedrības viedokļus un argumentāciju,” trešdien, 27.septembrī, Saeimas Preses dienestam sacīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols.

“Vardarbība ir jāizskauž, un tam ir jāizmanto visi iespējamie līdzekļi, taču mēs nedrīkstam ignorēt riskus un saistības, kas izriet no neviennozīmīgi interpretētiem un diskutabliem normatīvajiem aktiem,” Kols turpina.

Saeimas Preses dienests ziņo, ka sēdē deputāti sprieda par kolektīvā iesnieguma “Par Latvijas nepievienošanos Stambulas konvencijai” tālāko virzību. Komisija lēma konceptuāli atbalstīt iesniegumā pausto iedzīvotāju iniciatīvu ­-

neratificēt Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu

(Stambulas konvenciju) un atsaukt Latvijas pievienošanos Eiropas Komisijas aicinājumam Eiropas Savienībai parakstīt un ratificēt Stambulas konvenciju.

Ārlietu komisija gatavos Saeimas lēmuma projektu ar aicinājumu nepievienoties Eiropas Padomes Konvencijai par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu, informēja R.Kols. Par nepievienošanos konvencijai vēl būs jālemj Saeimai, teikts paziņojumā.

Lasiet arī: Kols: JV jābūt atklātiem par to, kas konkrēti tika apsolīts ZZS un PRO

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas