Tūkstošiem iedzīvotāju atvadās no karalienes Elizabetes II

Londonā visas nakts garumā Lielbritānijas un ārvalstu iedzīvotāji atvadījās un izrādīja pēdējo cieņu karalienei Elizabetei II, kuras zārks pirms bēru ceremonijas ir novietots Vestminsteras Abatijas zālē, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Pēc vairāku dienu ceremonijām un rituāliem, kad karalienes mirstīgās atliekas tika pārvestas no rezidences Skotijā uz Londonu, cilvēkiem ir dota iespēja atvadīties no visilgāk valdījušā monarha.

Trešdienas, 14.septembra, pēcpusdienā zārku no Bekingemas pils svinīgā gājienā uz Vestminsteras abatijas zāli atveda bruņutransportieris, ko pavadīja karavīri sarkanās ceremoniālajās uniformās, karalis Čārlzs III un viņa dēli prinči Viljams un Harijs, kā arī citi karaļnama pārstāvji. Abi prinči bija vienoti bēdās, neskatoties uz iepriekšējām nesaskaņām.

Princis Viljams un viņa sieva Keita ceturtdien 15.septembrī, devās uz karalisko rezidenci Sandringemā, Anglijas austrumos, lai apskatītu cilvēku atstātos ziedus.

Karalienes bēru dienā, pirmdien, 19.septembrī, ir paredzams, ka apbedīšanas ceremonijas gājiens būs viens no lielākajiem, kādu valsts jebkad ir pieredzējusi, un tas būs liels  izaicinājums drošības dienestiem.

Gaidāms, ka uz ceremoniju ieradīsies dažādu valstu karaļnamu pārstāvji, prezidenti un citi pasaules līderi.

Tomēr dažas valstis, tostarp Krievija, Afganistāna un Sīrija, nav saņēmušas ielūgumus uz karalienes Elizabetes bēru ceremoniju.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas