Vācijas deputāti vēlas drošības noteikumu pārskatīšanu

Vācijas deputāti vēlas drošības nosacījumu pārskatīšanu parlamenta ēkā pēc šonedēļ atklātībā nonākušā valsts apvērsuma plāna, kas paredzēja arī spēka lietošanu pret amatpersonām, raksta aģentūra Reuters.

8.decembrī Vācijā tika veiktas policijas kratīšanas un aresti, kā rezultātā šobrīd apcietinājumā paturētas 23 personas, kas saistītas ar labējo radikāļu grupējumu Reichsbürger. Saskaņā ar Vācijas prokuratūras sniegto informāciju, aizturēto vidū ir arī bijušais deputāts no labējās partijas Alternatīva Vācijai (AfD).

Izmeklētāji norādījuši, ka sazvērnieki, no kuriem daudzi ir radikālā grupējuma Reichsbürger biedri, plānoja vardarbīgi ieņemt Vācijas parlamentu (plānā ietilpa arī valdības locekļu slepkavības), gāzt varu un pasludināt jaunu valdību ar monarhu pēcteci, princi Heinrihu XIII, vadībā.

Reichsbürger biedri neatzīst mūsdienu Vācijas valsts iekārtu, un uzskata, ka Vācija nav leģitīma valsts. Daļa no biedriem vēlas redzēt Vāciju kā monarhiju, savukārt citi pieslienas nacistu ideoloģijai un uzskata, ka Vācija ir okupēta.

Zaļās partijas deputāts Konstantīns fon Nocs (Konstantin von Notz) norādīja, ka Bundestāga drošības noteikumi nav veidoti, lai kostitūcijas ienaidnieki varētu tikt pie varas. Viņš sacīja: «Mums jāpaaugstina aizsardzības koncepcija Bundestāgam, tajā pašā laikā netraucējot demokrātiskas valdības ikdienas darbu.» Savukārt Bundestāga viceprezidente norādīja, ka tiks rūpīgi pārskatīts, kurus drošības mērus ir nepieciešams pielāgot.

Partija Alternatīva Vācijai nosodījusi grupējuma Reichsbürger darbības, un pauda pārliecību, ka varas iestādes ātri ieviesīs skaidrību situācijā.

Lasiet arī: Princis Heinrihs XIII: Kas ir Vācijas valsts apvērsuma plānotājs?

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas