VID uzsācis kriminālprocesu par «aplokšņu» algu izmaksu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par «aplokšņu» algu izmaksu uzņēmumā, kas nodarbojās ar kokmateriālu, būvmateriālu un saitārtehnikas ierīču vairumtirdzniecību, informē dienestā.

Kā informē VID, veicot pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, noskaidrots, ka uzņēmums laikā no 2021.gada decembra līdz šim brīdim grāmatvedības uzskaitē nav pilnā apmērā uzrādījis darba ņēmējiem izmaksāto darba samaksu, kā arī noskaidrots, ka grāmatvedības uzskaitē nenorādītā darba samaksa uzņēmuma darbiniekiem tika izmaksāta skaidrā naudā.

Precīzs valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā nav vēl zināms, taču tas tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Savukārt pēc sākotnējiem aprēķiniem valstij varētu būt nodarīti zaudējumi vairāk nekā 28 000 eiro apmērā.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada oktobrī veica 17 kratīšanas Rīgā un Ropažu novadā – kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās, automobiļos un dzīvesvietās.

Kā norāda VID, šo kratīšanu laikā tika atrasta un izņemta skaidra nauda 28 000 eiro apmērā, 11 cigarešu bloki ar Baltkrievijas akcīzes markām, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

Viena persona ir atzīta par aizdomās turēto, un tai ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas