Zelenska vizītes laikā izziņos jauno Latvijas palīdzības pakotni Ukrainai

Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs ceturtdien, 11.janvārī, preses konferencē pēc tikšanās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski izziņos jauno Latvijas palīdzības pakotni Ukrainai, atbildot uz aģentūras LETA jautājumu, atzina prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris.

Šonedēļ Ukrainas prezidents viesojas Baltijas valstīs. Trešdien, 10.janvārī, Zelenskis ieradās iepriekš neizziņotā vizītē Lietuvā, ceturtdien viņš apmeklēs Latviju, bet pēc tam dosies arī uz Igauniju.

Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa 8.janvārī paziņoja, ka nākamajos četros gados Igaunija turpinās sniegt Kijivai militāro palīdzību 0,25% apmērā no Igaunijas iekšzemes kopprodukta. Savukārt līdzšinējās palīdzības apmērs sasniedzis 500 miljonus eiro.

“Igaunijas ieguldījums Ukrainas uzvaras nodrošināšanā nākamajos četros gados būs 0,25% no IKP. Ja katra valsts ieguldīs 0,25%, tas ir tas, kas Ukrainai nepieciešams, lai uzvarētu šajā karā,” pēc kārtējās Igaunijas Valsts aizsardzības padomes sēdes pirmdien Kallasa sacīja žurnālistiem, aicinot Eiropas, Ziemeļamerikas un citas valstis sekot Tallinas piemēram.

Arī Lietuvas amatpersonas atzinušas, ka šodienas vizītes gaitā gaidāms paziņojums par papildu palīdzības paketi Ukrainai.

Kā vēstīts, Ukrainas prezidenta oficiālā vizīte Latvijā ceturtdien pēcpusdienā sāksies ar viņa sagaidīšanas ceremoniju pie Rīgas pils, kam sekos Rinkēviča un Zelenska oficiālais foto un ieraksts viesu grāmatā. Zelenska vizītes laikā iecerētas Latvijas un Ukrainas delegāciju sarunas, pēc kurām notiks Rinkēviča un Zelenska kopīgā preses konference.

Vēlāk Zelenskis tiksies ar Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS) un Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV).

Plānots, ka vizītes laikā tiks pārrunāta Latvijas un Ukrainas divpusējā sadarbība, turpmākais Latvijas un sabiedroto atbalsts Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju, kā arī ar Ukrainas eiroatlantisko integrāciju saistīti jautājumi.

Lasiet arī: Navaļnijs joko par “kailo ballīti” pirmajā videoierakstā no jaunā cietuma

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas