Pēc tam, kad savus ministru amata kandidātus otrdien paziņoja arī partiju apvienība Apvienotais saraksts (AS), oficiāli kļuvis zināms Krišjāņa Kariņa (JV) otrās valdības iespējamais sastāvs.
Topošajā valdībā partiju apvienība Jaunā vienotība (JV) plāno virzīt Arvilu Ašeradenu finanšu ministra, Edgaru Rinkēviču ārlietu ministra, Inesi Lībiņu-Egneri tieslietu ministra, Andu Čakšu izglītības un zinātnes, Raimondu Čudaru klimata un enerģētikas ministra un Eviku Siliņu labklājības ministra amatiem.
Vēl lēmumi saistībā ar JV kandidātu izvirzīšanu jāpieņem partijas Vienotība domei un JV kopsapulcei.
Nacionālā apvienība (NA) ekonomikas ministra amatam izvirzījusi Ilzi Indriksoni, aizsardzības ministra amatam – Ināru Mūrnieci, kultūras ministra amatam – Nauri Puntuli, bet satiksmes ministra amatam – Jāni Vitenbergu.
Savukārt AS veselības ministra amatam izvirzījis Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektores Līgas Meņģelsones kandidatūru, zemkopības ministra amatam – Didzi Šmitu, iekšlietu ministra postenim – Māri Kučinski, bet vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam – Māri Sprindžuku.
Gala lēmums, kurus kandidātus virzīt apstiprināšanai ministru amatos, atbilstoši Satversmei būs jāpieņem Valsts prezidenta Egila Levita nominētajam Ministru prezidenta amata kandidātam Kariņam. Iecerēts, ka Saeima par jauno Ministru kabinetu varētu balsot decembra vidū.
Pašreizējais Ministru prezidents un vienlaikus arī nākamais premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” izteicās, ka koalīcijas partneru izvirzīto ministru amatu kandidātu izvēle «ir interesanta», un maz ticams, ka kāda no tām valdības veidošanas procesā varētu tikt noraidīta.
Viņš sacīja, ka ar visiem potenciālajiem ministru amatu kandidātiem vēl nav ticies un plāno to izdarīt tuvākajā laikā, bet šobrīd neredz «sākotnēji nepārvaramu šķērsli, kāpēc šie cilvēki nevarētu kļūt par ministriem».
Pēc premjera teiktā, vairākas nosauktās kandidatūras ir interesantas – tās esot neliels pārsteigums, bet labā nozīmē.
Piemēram, AS pieteikto veselības ministra amata kandidāti, LDDK ģenerāldirektori Līgu Meņģelsoni Kariņš vērtēja kā mazliet negaidītu pavērsienu. «Tas, ka viņa ir gaiša, izglītota, spējīga, par to vispār nav šaubu. Kā cilvēkam, kurš nav bijis politikā, veiksies, ieejot politikā? Es domāju, ka ar to var arī tikt galā. Man būs daudz kas ar viņu pārrunājams, bet es neredzu nevienu iemeslu, kāpēc viņa arī nevarētu būt veiksmīga ministre šajā jomā,» sacīja Kariņš.
Premjers atgādināja, ka veselības ministra amatā ir izmēģināti cilvēki ar visdažādākajām pieredzēm un skatījumiem. Izaicinājumu šajā nozarē esot ļoti daudz. Iespējams, ka tieši cilvēks ar menedžmenta pieeju un pieredzi būs ļoti noderīgs veselības aprūpes sistēmas sakārtošanai, sacīja jaunās valdības veidotājs.
Kopumā premjers atzina, ka potenciālajai koalīcijai strādāt ar 54 deputātu vairākumu 14.Saeimā būs izaicinājums, bet tas ir iespējams. Parlamentam šur tur būs «jāpiekoriģē» komisijās lemtais, atzina politiķis. Kariņš piedāvās Saeimai par jaunā Ministru kabineta apstiprināšanu balsot pēc nedēļas – 14.decembrī.
Lasiet arī: Uzņēmēju pārstāve uzņemas vadīt Veselības ministriju