90% eiropiešu atpūšas ceļojot

Tūrisma nozare Eiropā piedzīvo pakāpenisku kāpumu, liecina Eiropas ceļojumu komisijas (European Travel Commission – ETC) šī gada pirmā ceturkšņa pārskats. Ja 2009. gadā brīvdienu ceļojumos devās 65% ES iedzīvotāju, 2010. gadā – 68%, tad šogad pavadīt atvaļinājumu ceļojot izvēlējušies teju 90% eiropiešu.

58% sniedz priekšroku tradicionālajiem tūrisma galamērķiem, savukārt 28% vēlas atklāt jaunus galamērķus. Arī Latvijas lielāko tūrisma aģentūru pārstāvji apgalvo, ka tūrisma nozarē vērojamas pozitīvas attīstības tendences.

Jau vairākus gadus Latvijas tūristu visiecienītākais galamērķis gada siltajos mēnešos ir Turcija. Laiskas brīvdienas Turcijas pludmalēs lielākoties izvēlas ģimenes ar bērniem. «Vasarā Turcija ir laba alternatīva ierastajai Rīgas jūrmalai un Latvijas ezeriem. Savukārt rudenī vērojams gados vecāku cilvēku pieplūdums,» situāciju raksturo Tez Tour direktors Konstantīns Pagovs. Popularitāti nezaudē arī Krēta, Kipra, Grieķija, Itālija, Spānija un Horvātija. Impro ceļojumi mārketinga daļas vadītāja Zinaīda Tarasova norāda, ka ekonomiskā krīze būtiski ietekmējusi Latvijas ceļotāju iespējas un vairākkārt likusi mainīt ceļošanas ieradumus. «Lai gan Vidusjūras kūrorti savu popularitāti nezaudē, aizvien vairāk cilvēku izvēlas īsākus un ātrākus maršrutus tepat Baltijas valstīs vai arī nedaudz tālāk – uz Skandināviju.

Tūrisma aģentūru pārstāvji piekrīt, ka tūrisma nozare pakāpeniski atveseļojas. Salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusgadu, Jēkaba aģentūras apgrozījums pieaudzis par 12%. Citas aģentūras precīzus datus nevar nosaukt, tomēr pārliecinātas, ka rādītāji gada beigās priecēs. Tiesa, viss atkarīgs no ekonomiski politiskās izaugsmes. Kā saka Alksnis, tūrisms ir tā nozare, kas vislabāk atspoguļo ekonomisko situāciju valstī. «Pēdējā mēneša laikā jau atkal parādījusies nestabilitātes trauksme – to ietekmē pensiju jautājums, Zatlera paziņojums par Saeimas atlaišanas ierosināšanu, sociālo pabalstu ilgtspēja,» norāda uzņēmējs. «Neskatoties uz finansiālām grūtībām, cilvēki arvien vēlas iegūt maksimāli daudz par minimālām izmaksām,» piebilst  Tarasova.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas