Autovadītājiem jādomā par ziemas riepām, savukārt gājējiem – par atstarotājiem

Kā norāda Valsts policija (VP), ziemas riepas ir obligātas no 1.decembra, tomēr, rūpējoties par savu un apkārtējo drošību, autovadītājiem šī brīža laikapstākļos nebūtu ieteicams doties ceļā ar transportlīdzekli, kurš aizvien ir aprīkots ar vasaras riepām, savukārt mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem ir īpaši jāpievērš uzmanība savai drošībai un tam, lai pats būtu pamanāms apkārtējo satiksmes dalībnieku acīs, izmantojot atstarotāju.

Vienīgais izņēmums izvēlei, pārvietoties ar vasaras riepām, var būt došanās uz autoservisu, lai veiktu to nomaiņu uz ziemas riepām, taču braukšanas laikā ir jāievēro maksimāla piesardzība, uzsver VP.

Braukšana ziemas apstākļos bez laikapstākļiem piemērotām riepām ir bīstama, jo aukstajā laikā uz ceļiem veidojas ledus, kas samazina riepu saķeri ar ceļa virsmu, kā rezultātā var sākties slīdēšana. Kā uzsver likumsargi, ziemas riepas nodrošina, lai saķere ar brauktuves virsmu būtu pēc iespējas labāka.

Atgādinām, ka ziemas riepām minimālais protektora dziļums var būt četri milimetri.

Tāpat sniegotos laikapstākļos jābūt maksimāli uzmanīgiem un piesardzīgiem – jāizvēlas atbilstoša braukšanas maniere, jābrauc prātīgi, nesteidzīgi, izvēloties ceļa segumam atbilstošu braukšanas ātrumu, kā arī jāievēro droša distance no priekšā braucošās automašīnas.

Savukārt, lai šajā gada tumšākajā laikā gājēji būtu pietiekami labi pamanāmi citiem satiksmes dalībniekiem, ir jāņem vērā vairāki noteikumi, piemēram, diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem, atgādina VP.

Tāpat jāatceras, ka ikreiz šķērsojot ielu, jāpārliecinās, vai automašīnas vadītājs gājēju redz un, vai spēkrats paspēs nobremzēt, uzsver likumsargi, piebilstot, ka

gājējam ir vieglāk ātri apstāties, nekā automašīnai.

Lai brauciens noritētu bez steigas un lai izvairītos no bīstamām situācijām, autovadītājiem būtu jādodas ceļā laicīgi, ierēķinot ilgāku laiku nokļūšanai galamērķī. Tāpat pirms izbraukšanas ir jāsagatavo savs spēkrats atbilstoši šādiem laikapstākļiem – jānotīra sniegs vai apledojums gan no automašīnas stikliem, gan lukturiem, kā arī jānotīra automašīnas virsbūve, lai neradītu bīstamas situācijas gan aizmugurē braucošajām mašīnām, gan sev pašam.

Kā norāda VP, no šī gada sākuma līdz 24.novembrim ceļu satiksmes negadījumos ir cietušas 3 692 personas, taču gājušas bojā 108.

Lasiet arī: Satiksmes negadījumā Ainažos, autobusā atradušies Ukrainas karavīri

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas