BNN nedēļas apkopojums: Solīt sola. Sāpīgais ledus. Pirmoreiz nenoņemšot. Līdz galam.

Pēc ilgāka klusuma brīža par sevi sanāca skaļi atgādināt Saeimas «pašizolētajiem» – Alekseja Rosļikova vadītajai partijai Stabilitātei!. Tai piesūtītais Valsts drošības dienesta brīdinājums, ka Latvijā reģistrētai partijai ir pretlikumīgi iesaistīties agresorvalsts propagandā, nostāda prokrieviskos politiķus nepateicīgas izvēles priekšā. 

Partijas deputāti ir iekārtojušies savos Jēkaba ielas kabinetos, jau saņemta pirmā Saeimas alga un apjausts, ka darbs opozīcijā kaulus nelauž. Žēl būtu tik drīz zaudēt šo – nodokļu maksātāju dāvāto – leiputriju. Taču tikpat žēl ir zaudēt «varoņu» oreolu savās un atbalstītāju acīs. Kod, kurā pirkstā gribi…

Vēlēšanu panākumu reibonis dažos politiķos joprojām nav pagaisis, un tā Māris Sprindžuks (AS), agrāk godāts kā lietpratīgs pašvaldību politiķis, iemanījās izgāzties pirmajā valdības darba sēdē. Pašvaldību un vides lietu ministrs pilnībā nopietnībā piedāvāja risināt demogrāfisko krīzi, kā fiskālo instrumentu piesaucot padomjlaika reliktu – bezbērnu nodokli. Tāpēc ir apsveicami, ka daļa sabiedrības – mediji, ārvalstu investori, arodbiedrības – cenšas jaunos likumdevējus vai ministrus «ielikt rāmjos» un atgriezt realitātē. 

Iepazīšanās ar policijas izklāstītām advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības detaļām piedāvā «ceļojumu laika mašīnā» atpakaļ uz pagājušā gadsimta 90.gadiem. Lielai daļai sabiedrības – jau veiksmīgi aizmirstiem, tās jaunākai daļai, paldies Dievam – pašu nepiedzīvotiem. Izrādās, ārēji it kā veiksmīgi cilvēki tajos skarbajos gados ir iestrēguši joprojām. Vienalga, cik aktuāli būtu viņu viedtālruņi, limuzīni vai vadīto uzņēmumu mājaslapas.

Apsūdzība aizliegtas spiegošanas ierīces glabāšanā, kurā tiesa šonedēļ attaisnoja eiroparlamentārieti Nilu Ušakovu (S), jau no pašas tās izvirzīšanas atstāja viegli dīvainu iespaidu. Vai tiešām likumsargiem šī šķita vienīgā iespēja, kā saskaņieti kaut simboliski sodīt par visu, kas tika sastrādāts, viņam duetā ar Andri Ameriku valdot Rīgas Rātsnamā? 

Ukrainas prezidenta vēsturisko vizīti Vašingtonā salīdzina ar britu premjera uzstāšanos ASV kongresā Otrā pasaules kara gaitai izšķirošā brīdī. Tapat kā Vinstons Čerčils pirms 81 gada, Volodimirs Zelenskis saliedē Amerikas politisko eliti cīņai pret necilvēcību. Tikmēr talibi konsekventi atgriež Afganistānu daudz dziļākā vēsturē. Laužot pašu solījumu neierobežot meiteņu izglītošanos, viņi vienlaikus prasa «neticīgajiem» humāno palīdzību – atpalikušās un bada skārtās valsts zemniekiem labības vietā ir izdevīgāk audzēt opija magones.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Īsti neticās, Vecā skola, Pagātnes atbalss, Apsūdzība neatstāsies, Ledainās sāpes, Ātrais satraukums, Brothers in arms un Tumsonības «progress».

ĪSTI NETICĀS

Rosļikovs sola turpmāk nesniegt intervijas propagandistiem

Valsts drošības dienests, Stabilitātei!, Aleksejs Rosļikovs, Glorija Grevcova
Saeimas deputāts Aleksejs Rosļikovs (ST!). Foto: Zane Bitere / LETA

14.Saeimas politiskās partijas Stabilitātei! līderis Aleksejs Rosļikovs ir apņēmies turpmāk nesniegt intervijas propagandas mērķiem izmantotiem informācijas resursiem, kuri atrodas sankcijām pakļautu personu kontrolē, apgalvo politiķis.

Partijai Stabilitātei! izteikto Valsts drošības dienesta (VDD) brīdinājumu par tās biedru paustajiem izteikumiem Krievijas un Baltkrievijas propagandas mērķiem izmantotajiem informācijas resursiem Rosļikovs vērtējot ļoti pozitīvi. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

VECĀ SKOLA

Sprindžuks valdības sēdē rosina apsvērt «bezbērnu nodokļa» ieviešanu

bezbērnu nodoklis, nodokļi, ģimenes, Māris Sprindžuks, demogrāfija
Vides un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks. Foto: Evija Trifanova

Veidojot Latvijas ģimeņu politiku, varētu apsvērt tā dēvētā bezbērnu nodokļa ieviešanu, otrdien, 20.decembrī, notikušajā pirmajā valdības darba sēdē pauda jaunais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, bijušais Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (AS).

Diskutējot par Labklājības ministrijas (LM) sagatavoto Bērnu, jaunatnes un ģimenes attīstības pamatnostādņu īstenošanas plānu tuvākajiem pieciem gadiem, ministrs norādīja, ka šajā jomā nav iesaistīta tāda svarīga puse kā pašvaldības, jo arī pašvaldībām ir savi instrumenti ģimeņu politikā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PAGĀTNES ATBALSS

Advokāta Bunkus slepkava tiesāts par uzņēmēja nogalināšanu

Svarīgi, Bunkus slepkavība, Mihails Uļmans, Aleksandrs Babenko
Genādija Vaļagina slepkavības vieta Pļavniekos. Rīga, 2022.gada 11. marts. Foto: Sintija Zandersone / LETA

Pabeigtā izmeklēšana advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā atklāj, ka noziegumu organizējusi «kriminālā autoritāte» Genādijs Vaļagins, ziņo TV3 raidījums Nekā personīga. Viņš bijis labās attiecībās ar šobrīd apcietinātajiem uzņēmējiem Mihailu Uļmanu un Aleksandru Babenko.

Šo trijotni saistīja arī finanšu darījumi, to žurnālistiem paziņoja Valsts policijas (VP) Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1.nodaļas vadītājs priekšnieks Romāns Jašins. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

APSŪDZĪBA NEATSTĀSIES?

Pirmā instance attaisno aizliegtas ierīces glabāšanā apsūdzēto Ušakovu

KNAB, Nils Ušakovs, Svarīgi, tiesvedība
Foto: Edijs Pālens / LETA

Rīgas pilsētas tiesa trešdien attaisnoja par aizliegtas videonovērošanas ierīces glabāšanu apsūdzēto Eiropas Parlamenta (EP) deputātu, bijušo Rīgas mēru Nilu Ušakovu (S).

Prokuratūrai vēl būs iespēja par spriedumu iesniegt protestu. Tādā gadījumā lieta būs jāskata Rīgas apgabaltiesai.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LEDUSSĀPES

Slideno ceļu dēļ pārpildīta Traumatoloģijas slimnīca

 
traumatoloģija, slideni ceļi,
Foto: Flickr

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca (TOS) pārstāve skaidro, ka ceturtdienas, 22.decembra, pēcpusdienā situācija uzņemšanā ir mierīgāka, taču vakar kopā bija 116 ambulatorie pacienti.

Ārsti esot bez apstājas strādājuši līdz šī rīta plksten četriem. Kopumā 17 cilvēki ar lūzumiem tika ievietoti slimnīcā, un patlaban iestādē tikpat kā visas vietas ir aizpildītas.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ĀTRAIS SATRAUKUMS

Autovadītāja apliecību par ātruma pārsniegšanu atņemtu atkārtotiem noteikumu pārkāpējiem

Jaunā parauga vadītāja apliecība, CSDD, vadītāja apliecības maiņa
Foto: Pixabay

Izskanējusī informācija par grozījumiem Ceļu satiksmes likumā, kas paredzētu tiesību atņemšanu transportlīdzekļa vadītājiem, kuri pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu par vairāk nekā 31 kilometriem stundā aizvien ir tikai projekts un neattiektos uz katru, kas pārkāpj minēto ātrumu, skaidro Valsts policija (VP).

Kā norāda likumsargi, šī informācija raisījusi dažādus viedokļus sabiedrībā, kā arī šķietamu ideju, ka transportlīdzekļa vadīšanas tiesības tiks atņemtas ikvienam vadītājam, kas pārsniegs minēto ātrumu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BROTHERS IN ARMS

Baidens, tiekoties ar Zelenski, apliecina, ka ASV sniegs atbalstu Ukrainai «cik ilgi vajadzēs»

 
Volodimirs Zelenskis, Džo Bidens, ASV, Baltais nams, Zelenskis ASV, atbalsts Ukrainai, karš Ukrainā
Ukrainas prezidents tiekas ar ASV prezidentu Baltajā namā. Foto: Zumapress.com/SCANPIX/LETA

ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) trešdien, 21.decembrī, sarunās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski solīja, ka ASV atbalstīs Ukrainu, «cik ilgi vajadzēs».

Baidens arī lika saprast, ka ir robežas attiecībā uz to, kāda tipa atbalsts var tikt sniegts Kijivai, neriskējot izraisīt šķelšanos starp tās sabiedrotajiem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

TUMSONĪBA «PROGRESĒ»

Talibi aizliedz sievietēm studēt universitātēs

Svarīgi, talibi, Afganistāna, islāms, sieviešu tiesības
Foto: Flickr

Afganistānā talibu režīms aizliedzis sievietēm studēt – tas ir lēmums, ko nosoda starptautiskā sabiedrība, un kas radījis izmisumu jaunietēs, raksta raidorganizācija BBC.

Aizliegums turpina iesāktos ierobežojumus sieviešu izglītībā – pērn pēc talibu režīma atgriešanās pie varas sievietēm tika liegta iespēja mācīties vidusskolās.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas