Bosnijas serbu līderis apbalvo Vladimiru Putinu

Bosnijas serbu līderis Milorads Dodiks (Milorad Dodik) 8.janvārī, autonomās Serbu Republikas valsts svētku laikā, piešķīris apbalvojumu Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, raksta ziņu aģentūra Reuters.

Apbalvojums piešķirts par «īpašām patriotiskajām rūpēm un labvēlību pret Serbu Republiku». Dodiks, kurš jau ilgstoši augstāk vērtē saikni ar Krieviju nekā virzību uz Rietumiem, pateicās Putinam par uzticamo atbalstu Serbu Republikai un norādīja, ka medaļu pasniegs tad, kad abi tiksies klātienē. «Pateicoties Vladimira Putina nostājai un Krievijas Federācijas spēkam, Serbu republikas balss ir sadzirdēta un tiek cienīta,» sacīja Dodiks.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Dodiks ir centies bloķēt Bosnijas trīspusējās prezidentūras centienus pievienoties Eiropas Savienības sankcijām pret Krieviju.

Tajā pašā laikā Krievijas sūtņi savukārt atbalsta Dodika separātiskās darbības, kas vērstas uz centrālās valdības vājināšanu.

Krievija decembrī nosodījusi Eiropas Savienības rīcību, piešķirot Bosnijai bloka kandidātvalsts statusu. Tā arī brīdinājusi, ka jebkādi Bosnijas mēģinājumi tuvoties dalībai NATO tiks uzskatīti par naidīgu rīcību.

Lasiet arī: Kosova plāno iesniegt pieteikumu dalībai Eiropas Savienībā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas