Eiropas Komisija aicina iekļaut Šengenas zonā Bulgāriju, Horvātiju un Rumāniju

Eiropas Komisija trešdien, 16.novembrī, aicinājusi iekļaut Bulgāriju, Horvātiju un Rumāniju Šengenas brīvās pārvietošanās zonā.

EK lūgusi Eiropas Savienības Padomi pieņemt nepieciešamos lēmumus, lai iekļautu šīs valstis Šengenas zonā. Rumānija un Bulgārija jau 2011.gadā pabeidza novērtēšanas procesu, lai pievienotos Šengenas zonai, taču ES Padome jau 11 gadus atliek lēmuma pieņemšanu.

Savukārt ES Padome 2021.gada decembrī apstiprināja, ka Horvātija, kas iestājās ES 2013.gadā, ir izpildījusi visus kritērijus, lai pievienotos Šengenas zonai.

Šengenas zonā ietilpst 22 ES dalībvalstis, kā arī Islande, Lihtenšteina, Norvēģija un Šveice.

Gaidāms, ka ES dalībvalstu valdības balsos par trīs valstu uzņemšanu Šengenas zonā ministru sanāksmē 8.decembrī. Vairākas valstis ir paudušas šaubas par šo valstu progresu cīņā ar organizēto noziedzību un migrācijas jautājumu risināšanu.

Bulgārijai, Horvātijai un Rumānijai prasīts pierādīt, ka tās stingri kontrolē robežas ar valstīm, kas nav Šengenas zonā, ka tās nopietni cīnās ar pārrobežu noziedzību, spēj dalīties ar informāciju un tām ir sistēmas patvēruma meklētāju uzņemšanai.

Lasiet arī: G20 līderi kopīgā paziņojumā nosoda Krievijas agresiju pret Ukrainu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas