Krievijā izbeidz krimināllietu pret Vagner par bruņoto dumpi

Izbeigta krimināllieta pret algotņu grupējumu Vagner par bruņoto dumpi, otrdien paziņoja Krievijas Federālais drošības dienests (FSB).

Kā norādīja FSB, ka krimināllietas izbeigšanas iemesls ir krimināllietas materiāli.

“Izmeklējot FSB Izmeklēšanas departamenta šā gada 23.jūnijā ierosināto krimināllietu pēc Kriminālkodeksa 279.panta par bruņotas sacelšanās faktu, tika konstatēts, ka tās dalībnieki 24.jūnijā pārtrauca darbības, kas tieši vērstas uz nozieguma izdarīšanu,” norādīja FSB.

“Ņemot vērā šo un citus izmeklēšanai būtiskus apstākļus, izmeklēšanas iestāde šā gada 27.jūnijā pieņēma lēmumu par krimināllietas izbeigšanu.”

Tikmēr Krievijas Aizsardzības ministrija paziņoja, ka ir sākti sagatavošanās darbi Vagner smagās tehnikas nodošanai Krievijas bruņoto spēku vienībām.

Kā ziņots, Vagner vadītājs Jevgeņins Prigožins piektdienas, 23.jūnija, vakarā paziņoja, ka Vagner algotņi no Ukrainas iegājuši Krievijā un dodas uz Maskavu nolūkā gāzt Krievijas militāro vadību.

Algotņi pārņēma savā kontrolē Rostovu pie Donas un ceļā uz Maskavu grupējuma kolonnas sasniedza Voroņežas un Ļipeckas apgabalus, savukārt Maskavā tika veikti pasākumi pilsētas aizsardzībai.

Jau sestdienas, 24.jūnija, vakarā Prigožins paziņoja, ka vagnerieši pārtrauc virzīties uz Maskavu un dodas atpakaļ. Prigožinam Kremlis deva iespēju pārcelties uz Baltkrieviju, bet Vagner kaujiniekiem tika solīta atbrīvošana no kriminālatbildības.

Putins kvēlā uzrunā 24.jūnijā apsūdzēja Prigožinu valsts nodevībā un apsolīja sodīt vainīgos, bet pēc tam piekrita amnestijas līgumam, saskaņā ar kuru Vagner priekšnieks izvairīšoties no kriminālvajāšanas un pārcelsies uz Baltkrieviju.

Lasiet arī: VIDEO| Putins teicis vēl vienu uzrunu

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas