Lietuva izsludina paaugstinātas gatavības režīmu, reaģējot uz Putina pasludināto mobilizāciju

Pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina trešdienas, 21.septembra, rīta paziņojuma par daļēju mobilizāciju Lietuva ir paaugstinājusi ātrās reaģēšanas spēku gatavības līmeni, atsaucoties uz Lietuvas aizsardzības ministru Arvīdu Anušausku (Arvydas Anušauskas), informē sabiedriskais medijs LRT.

«Tā kā Krievijas militārā mobilizācija notiks arī Kaļiņingradas apgabalā, t.i., mūsu kaimiņos, Lietuva nevar tikai vērot,» sociālajā tīklā Facebook trešdien, 21.septembrī, rakstīja Anušausks.

Pēc viņa teiktā, ātrās reaģēšanas spēkos ir izsludināts paaugstinātas gatavības režīms, lai novērstu jebkādas provokācijas no Krievijas puses.

«Mēs arī apsveram, kā vēl vairāk palielināt mūsu atbalstu Ukrainai, un mēs aicinām visus mūsu sabiedrotos arī palielināt šī atbalsta plūsmu.»

«Krievijas agresija Ukrainā ir jāaptur,» sacīja Lietuvas aizsardzības ministrs.

Iepriekš Anušausks norādīja, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina izsludinātā daļējā mobilizācija ir zīme, ka Maskava atrodas nedrošā situācijā.

Savā Facebook lapā viņš ironizēja, ka Putina «trīs dienu uzvara» ir sasniegusi mobilizācijas stadiju, kas norādot vien uz to, ka Krievijas karaspēka pozīcijas Ukrainā ir sliktas.

Kā jau BNN vēstīja, Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien, 21.septembrī, savā uzrunā tautai paziņojia par daļēju mobilizāciju Krievijā.

Mobilizācijas paziņojums sekoja pēc tam, kad Pašpasludinātās Luhanskas tautas republika un Doneckas tautas republika otrdien, 20.septembrī, izsludināja, ka 23.–27.septembrī rīkos «referendumu» par reģionu iekļaušanu Krievijas sastāvā.

Lasiet arī: Donbasa pseidorepublikas izziņo «referendumus»; Latvija tos neatzīs

Pilnu rakstu angļu valodā lasiet: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1784265/lithuania-puts-rapid-reaction-force-on-high-alert-in-response-to-mobilisation-in-russia

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas