Maklakovs: Mobilizācija radīs vēl lielākus upurus un var izraisīt nemierus Krievijā

Krievijas prezidenta Vladimira Putina izsludinātā daļējā mobilizācija radīs vēl lielākus upurus Krievijas armijā un var izraisīt valstī nemierus, atzina bijušais Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris un Latvijas vēstnieks Kazahstānā un Azerbaidžānā Juris Maklakovs.

Mobilizācijas izsludināšana, pēc viņa teiktā, bijusi gaidāma, jo ņemot vērā situāciju frontē un Ukrainas panākumus, Krievijas karavīru rezervju trūkums ir pietiekami liels.

«Ņemot vērā laika ierobežojumus pirms ziemas iestāšanās, šie cilvēki nesagatavoti tiks sūtīti uz fronti. Vienības netiks saliedētas, būs vairāk upuru. Esmu pārliecināts, ka ir liels munīcijas un pārējo kara resursu trūkums. Nepārprotami, vairāk karavīru kritīs, jo [Krievija] mēģinās gūt kaut kādus kara labumus līdz ziemai. Tas var izraisīt vēl lielākus protestus un nemierus Krievijā, neskatoties uz nupat pieņemtajiem jaunajiem sodiem par izvairīšanos no militārā dienesta,» teica Maklakovs.

Ja līdz šim karavīri tika ņemti no attāliem reģioniem, kur valda nabadzība, tad mobilizācijā tiks iesaistīti visi reģioni.

Nepārprotami, cilvēki būs neapmierināti, un pirmie jau sākuši bēgt uz Kazahstānu, Armēniju un Eiropas Savienības valstīm. Kāds paziņa Maklakovu informējis, ka visas aviobiļetes no Maskavas uz Stambulu jau izpārdotas, bet atlikušās maksājot jau vairākus tūkstošus eiro.

«Neko tas labu neliecina Krievijai. Tas liecina, ka Ukraina gūst panākumus un Krievija visādā veidā cenšas atjaunot savu mērķu sasniegšanu», norādīja bijušais NBS komandieris.

Lasiet arī: Rinkēvičs: Latvija nesniegs humānās vai cita veida vīzas tiem, kas izvairās no Krievijas mobilizācijas

Maklakovam ir desmit gadu pieredze padomju armijā, un viņš domā, ka mūsdienu Krievijas mobilizācijas sistēmā nekas daudz nebūs mainījies. 

«Ļoti lielā steigā mēģinās sameklēt rezervistus ar pieredzi jomās, kur Krievijas armijā ir iztrūkums, piemēram, tankistiem, tomēr viņi neizies kolektīvo apmācību,» piebilda eksperts.

Jau ziņots, ka Krievijā tiks izsludināta daļēja mobilizācija bruņotajos spēkos, trešdien paziņoja Putins. Pēc viņa teiktā, tiks mobilizēti tikai tie pilsoņi, kuri ir bruņoto spēku rezervē, un pirmām kārtām tie, kuri dienējuši bruņotajos spēkos, kuriem ir konkrētas militārās specialitātes un atbilstoša pieredze.

Iesauktie pirms nosūtīšanas uz vienību izies papildu militāro sagatavošanu, sacīja Putins.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas