Latvijā augustā rūpniecības apjoma pieaugums par 2%

Rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās 2019.gada augustā, salīdzinot ar 2018.gada augustupieaudzis par 2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ražošanas apjoma pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 0,4% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 8,9%, bet kritums – ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 8,3%.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, ražošanas apjoma pieaugumu joprojām turpināja uzrādīt gatavo metālizstrādājumu ražošana, izņemot mašīnas un iekārtas – par 20,9%, elektrisko iekārtu ražošana un tekstilizstrādājumu ražošana (katra par 15,1%). Produkcijas izlaide pieauga arī datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 9,8%.

Savukārt apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma kritums bija apģērbu ražošanā – par 16%, dzērienu ražošanā – par 14,2% un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 11%. Ražošanas apjoms samazinājās arī divās no trim pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā un pārtikas produktu ražošanā (samazinājums attiecīgi par 6,4% un 1%).

2019.gada augustā, salīdzinot ar 2019.gada jūliju, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 3%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 0,6%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 3% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 12,4%.

Apstrādes rūpniecības apgrozījums

2019.gada augustā, salīdzinot ar 2018.gada augustu, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 2,5%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 2,3% un eksportā – par 2,6% (eirozonā apgrozījums nemainījās, bet ārpus eirozonas bija pieaugums par 4,9%).

2019.gada augustā, salīdzinot ar 2019.gada jūliju, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pieauga par 5%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 1,4% un eksportā –  par 7% (tai skaitā eirozonā – par 12,4% un ārpus eirozonas – par 2,8%).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas