Šodien – karsts laiks, lietus un pērkona negaiss

Otrdien, 28.maijā, arī centrālajos rajonos, nesīs lietu, vietām arī pērkona negaisu. Pērkona negaisa mākoņi var atnest ne tikai brāzmainu vēju, kas var sasniegt 15 m/s, stipras lietusgāzes, bet arī krusu, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Šādi laikapstākļi pārsvarā būs novērojami pēcpusdienā, kad gaiss jau ir iesilis. Saglabājoties lēnam vējam, nakts laikā gaisa temperatūra nebūs zemāka par +11…+16 grādi, savukārt diennakts gaišajās stundās lielākajā valsts daļā termometra stabiņš pakāpsies līdz +25…+30 grādiem, tikai piekrastē būs par pāris grādiem vēsāk.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā atzīmē, ka atmosfēras spiedienam pazeminoties, kā nedēļas vidū, tā arī jūnija pirmajās dienāsmākoņu debesīs būs vairāk, lietu varēsim sagaidīt jau daudzviet – nokrišņi galvenokārt būs novērojami diennakts gaišajās stundās.

Par spīti lietum, laiks saglabāsies vasarīgi silts – nakts stundās termometra stabiņš nenoslīdēs zem +12 grādu atzīmes, atsevišķās naktīs pat zem +15 grādiem. Dienās gaisa temperatūra saglabāsies līdzīga kā līdz šim. Vienīgi pašā nedēļas izskaņā iespējama pakāpeniska vēsākas gaisa masas ieplūšana mūsu teritorijā, kā rezultātā dienās daudzviet gaisa temperatūra pieturētos +20…+25 grādu robežās.

Saglabājoties karstam laikam, kļūst aktuāla ugunsbīstamība un sausums, tādēļ sinoptiķi aicina ikvienu sekot aktuālajiem brīdinājumiem lapā: https://bridinajumi.meteo.lv/.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas