Vilks: vārds «konsolidācija» no mūsu leksikas izzudīs 2013. gadā

Andris Vilks

Vārds «konsolidācija» no mūsu leksikas izzudīs 2013. gadā, norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Savukārt Finanšu ministrijas prognozes liecina, ka Latvijas 2012.gada budžets tiks konsolidēts par 100-110 miljoniem latu, tā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atzina Vilks.

Vienlaikus ministrs pauda optimismu par ekonomikas attīstību un nodokļu iekasēšanu, norādot, ka ar katru mēnesi nepieciešamā konsolidācijas summa samazinās un var runāt par maigākiem izdevumu samazināšanas pasākumiem.

Arī nodokļu iekasēšana apsteidz plānoto un lielāki ieņēmumi vērojami no uzņēmumu ienākuma nodokļa, pievienotās vērtības nodokļa un akcīzes nodokļa. Turklāt tradicionāli Latvijai labāks ir gada otrais pusgads, kad budžeta ieņēmumi pieaug, uzsver ministrs, piebilstot, ka labāku budžeta situāciju nodrošinājusi ne tikai ekonomikas atveseļošanās, bet arī aktivizētā cīņa pret ēnu ekonomiku.

Taču no konsolidācijas pasākumiem atteikties nedrīkst, lai arī uz citu valstu fona, kas pēc būtības nerisina strukturālas problēmas savās ekonomikās, Latvija izskatās pozitīvi.

Tomēr algas samazināt nevajadzētu, bet darbinieku skaits gan atsevišķās iestādēs ir pārāk liels, sacīja Vilks, paužot uzskatu, ka ir jāņem piemērs no privātā sektora un būt elastīgākiem.

Uzņēmēji un sabiedrība kopumā var būt mierīgi – saistībā ar nākamā gada budžetu nekādu pārsteigumu nebūs un nodokļi netiks paaugstināti, atzina Vilks, uzsverot, ka par nodokļu samazināšanu varēs runāt 2013.gada valsts budžeta kontekstā – diskusijai par šo jautājumu jāsākas nākamā gada vasarā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas