Aizdomās par korupciju arestētas Eiropas Parlamenta amatpersonas

Eiropas Savienības augstais komisārs ārlietās Žuzeps Borels (Josep Borrell) norādījis, ka apsūdzības korupcijā, kas izvirzītas pret Eiropas Parlamenta deputātiem, ir ļoti satraucošas, raksta raidorganizācija BBC.

Īrijas ārlietu ministrs Saimons Kovenijs (Simon Coveney) sacīja, ka apsūdzības pret četrām personām met lielu ēnu uz Eiropas Savienību. Starp arestētajām personām ir arī Eiropas Parlamenta (EP) viceprezidente Eva Kaili (Eva Kaili), un tiek uzskatīts, ka pret viņu ir izvirzīta apsūdzība. Prokurori uzskata, ka Persijas līča valstis – visdrīzāk Katara – centušās ietekmēt EP, dāvinot naudu un materiālas vērtības. Katara apsūdzību noliedz.

Beļģijas policija 16 kratīšanas epizodēs Briselē izņēmusi aptuveni 600 000 eiro skaidrā naudā. Konfiscēti arī datori un mobilie telefoni, lai pārbaudītu to saturu. Četrām no arestētajām personām izvirzīta apsūdzība, savukārt divas svētdien, 11.decembrī, atbrīvotas.

Aizdomās turamo vārdi publiski netiek nosaukti, bet uzskatāms, ka Kaili ir viena no apsūdzētajiem. Beļģijas prokuratūra paziņojusi: «Personas apsūdzētas par piedalīšanos organizētajā noziedzībā, naudas atmazgāšanā un korupcijā.»

Kaili, kas ir EP deputāte astoņus gadus, ir atstādināta no EP viceprezidentes amata. Viņa arī izslēgta no EP Sociālistu un demokrātu grupas, kā arī no Grieķijas partijas Pasok. Tiek ziņots, ka Grieķijas prokuratūra iesaldējusi visus Kaili aktīvus.

Uzraugi un EP opozīcijas deputāti norādījuši, ka kukuļdošanas izmeklēšana varētu izgaismot vienu no lielākajiem skandāliem EP vēsturē. Borels medijiem sacīja: «Šīs ziņas ir ļoti, ļoti satraucošas. Mēs tagad sastopamies ar notikumiem un faktiem, kas noteikti mani kā bijušo Eiropas Parlamenta prezidentu ļoti satrauc.» Borels norādīja, ka izmeklēšana neskar nevienu personu ES diplomātiskajā dienestā.

Prokuratūra norāda, ka ir aizdomas, ka Persijas līča valstis ietekmējušas ekonomiskos un politiskos lēmumus vairākus mēnešus, īpaši mēģinot iespaidot palīgus. Kaili kā viceprezidentes pienākumos ietilpuši arī sakari ar Kataru.

EP prezidente Roberta Metsola (Roberta Metsola) 9.decembra vakarā ieradās Beļģijā, lai būtu klāt Kaili dzīvesvietas kratīšanā. To pieprasa Beļģijas likumdošana. Metsolas pārstāvis medijiem norādīja, ka EP stingri iestājas pret korupciju un pilnībā sadarbojas ar izmeklētājiem.

Lasiet arī: Ungārija bloķē Eiropas Savienības finansiālo palīdzību Ukrainai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas