bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 24.09.2018 | Vārda dienas: Agris, Agrita
LatviaLatvija

BALT: Ventspils brīvostas pārvalde lobē savus uzņēmumus, nevis valsts intereses

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Biedrība Baltijas asociācija – Transports un loģistika (BATL) brīdina, ka Ventspils brīvostas pārvaldes (VBP) darbības pret AS Ventspils Grain Terminal (VGT) kārtējo reizi rāda, ka Ventspils brīvostas pārvaldes darbā ir nepieciešamas kardinālas izmaiņas.

AS Ventspils Grain Terminal ir uzņēmums ar 100% Kazahstānas investoru kapitālu, Latvijas Republikai izdevīgs un perspektīvs projekts Kazahstānas Republikas un Latvijas Republikas ekonomiskajā sadarbībā. Šī projekta sekmīga īstenošana kļūtu par norādi arī citu valstu investoriem ieguldīt līdzekļus Latvijas valsts ekonomikā. Jāpiekrīt Ekonomikas ministram Artim Kamparam, kas Ventspils brīvostas pārvaldes rīcību raksturoja ar vārdiem: «bezatbildīga, nesaimnieciska, pretvalstiska», norādīrs BATL paziņojumā.

BATL, kuras biedri ir lielākie Ventspils brīvostā strādājošie uzņēmumi, norāda, ka spiesti samierināties ar Ventspils brīvostas darba metodēm un tās pieņemtajiem, dažādiem uzņēmumiem atšķirīgajiem, ekonomiski nepamatotiem un patvaļīgiem lēmumiem.

BATL uzsver, ka VBP zināmā mērā ir pārvērtusies par šauru cilvēku loku kontrolētu privātu kompāniju, kuras galvenais mērķis, iespējams, vairs nav ostas kopēja attīstība, bet gan «savējo» uzņēmumu pastiprināta atbalstīšana un nevēlamo iespaidošana. Rezultātā, kādreiz slavenā Ventspils brīvosta ir pārvērtusies par ostu, kuru savā attīstībā ir apsteigušas gandrīz visas Baltijas jūras austruma krasta lielās ostas. Ja deviņdesmito gadu vidū Ventspils osta pārkrāva gandrīz tādu pašu kravas apjomu, cik Sankt-Pēterburgas, Tallinas, Rīgas, Liepājas, Klaipēdas ostas kopā, tad šodien katra no tām pārkrauj ievērojami vairāk nekā Ventspils.

Presē izskanējis Ventspils brīvostas pārvaldes viedoklis, ka AS Ventspils Grain Terminal ir saņēmis tādu pašu atbalstu, kā citi investori. BATL apstiprina, ka VGT ir saņēmis atbalstu, bet atbalsts un investīciju projekti tika apstiprināti laikā, kad uzņēmumu AS Ventspils Grain Terminal pastarpināti kontrolēja Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs. Pašlaik AS Ventspils Grain Terminal 100% pārstāv Kazahstānas Republikas investori. Toties Ventspils brīvostas pārvalde ar savām darbībām cenšas paralizēt termināla darbu. Tas nav pieņemami ne no labas pārvaldības, ne ostas un Latvijas ekonomikas izaugsmes viedokļa un liecina par iespējamu korupciju visaugstākajā Ventspils brīvostas vadības līmenī, uzskata biedrība.

Ventspils brīvostā esot nepieciešama tieša valsts iejaukšanās. Notiekošais vislielākā mērā ir valsts atbildības un starptautiskā prestiža lieta, tāpēc BATL vērsies pie Latvijas Republikas Saeimas un Latvijas Republikas Ministru kabineta ar lūgumu par Ventspils brīvostas regulējošo likumu un normatīvo aktu sakārtošanu:

– novērst tiesājamu personu atrašanos brīvostas valdes sastāvā, jo šāds fakts pats par sevi degradē investīciju klimatu;

– pārskatīt Ventspils brīvostas pārvaldes valdes ievēlēšanas, atsaukšanas un valdes locekļu pilnvaru mehānismus;

– padarīt Ventspils brīvostas pārvaldes valdes sēdes, lēmumus un tajos izskatāmos dokumentus pieejamus tās dibinātāja un uzraudzības institūciju augstākajiem pārstāvjiem;

– aizliegt aizmuguriski pieņemtu lēmumu iespējamību utt.

Noslēgumā BATL vēlreiz norāda, ka graudu termināla piemērs norāda uz Kazahstānas Republikas (Republic of Kazakhstan) investoru mērķtiecīgu darbības ierobežošanu Latvijas Republikā. Tas gan ir tikai viens no pēdējā laika Ventspils brīvostas pārvaldes darbības piemēriem. Neatrisināta ir situācija ar VBP izvēlēto, nezināmo un šaubīgo investoru, kā vārdā ir paredzēta vērienīga Ventspils mežu zemju degradācija. Nav arī skaidrs, kāpēc VBP atsakās rīkot atklātu konkursu uz jaunceļamā sauskravas termināla operatora vietu, kas pēc mūsu rīcībā esošās informācijas ir viens no nosacījumiem, lai infrastruktūras izveidošanai piesaistītu Eiropas fondu finansējumu vairāku desmitu miljonu apmērā.

Atslēgvārdi: osta ventspils


Pievienot komentāru

 1. Kārlis teica:

  Atkals Lembergs. Visu sagandējis, ostu nolaidis. Patriekt.

 2. Zirgs teica:

  Vai tik NAV BATL nevis BALT???

 3. Ilgvars teica:

  Nu jau tranzītnieki nostājušies pret vadošajiem no Ventspils domes. Vai nav laiks jaunu vēlēšanu sarīkošanai Ventspilī?

 4. Kuģis teica:

  Ko brīnāmies. Ja pieļaujam tiesājamas personas atrašanos amatos, savādāks rezultāts nav iespējams. Izzaks visu pa tīro? Kur skatās ministru kabinets?

 5. Jānis teica:

  “Šī mākslīgi izveidotā biedrība kārtējo reiz šauj garām un vēlas turpināt skalot sabiedrības prātus.
  Ar graudu termināli jau sen skaidrs, ka ne jau brīvosta ir iemesls, kāpēc nu jau 3 gadus terminālis pārkrauj vienu kuģi gadā. Terminālim visu šo laiku bija un joprojām ir pieejami gan sliežu ceļi, gan atlaides darbībai ostā, taču diemžēl tik ļoti strādāt gribošie kazahi nesūta nevienu graudu kravu uz it kā savu termināli. Tai pat laikā terminālim izīrētos sliežu ceļus, tas par augstāku maksu izīrē citam “saistītam” uzņēmumam.
  Neticu nevienam šī uzņēmuma un arī minētās biedrības vārdam, jo – pat ja nav noslēpums, ka Ventspils ostā ir uzņēmēju grupējumi, šī grupējuma darbība ne ar ko nav labāka par Lemberga grupu. Tieši otrādi – krievu salašņas, es atvainojos.”

  Un vēl – brīvostas pārvaldes uzdevums ir pirmkārt rūpēties par savas teritorijas un uzņēmējdarbības un infrastruktūras attīstību, un tieši to tā arī dara. Valsts intereses tai ir tikai pakārtotas, proti, jo vairāk kravu ostā, jo vairāk nodokļu valstij.

  Un komentētājiem, kuriem nav ne jausmas par Ventspils ostu un tās darbību, tomēr derētu kaut reiz izdarīt savā dzīvē arī kaut ko paliekošu un vērienīgāku, nekā uzrakstīt pāris žultainus komentārus – tas jau tagad modē.

 6. Juris teica:

  Par visiem 200% pievienojos relīzes autoriem. Ostas stratēģiju nosaka brīvostas pārvalde. Diemžēl Ventspils pārvalde ostu ir novedusi līdz kliņķim. Manuprāt pie vainas ir viena maza vīreļa pārlieku lielās ambīcijas.

 7. Flowers teica:

  Very interesting subject , regards for putting up.

 8. Low-cost Insurance teica:

  OMG , jūs redzat Kas transpiring Sīrijā ? Neatkarīgi nobrutāla valdības apspiešanu,demonstrācijas turpināt

 9. Vehicles Insurance teica:

  Hey guys, DrīkstASV daudz labāk turēt Sīrija Assad ?

 10. Cheaper Coverage teica:

  Slikta ziņa – Sīrija ” apgraizīšanas noslēpums ” palielina …

 11. Inexpensive Policy teica:

  Vai jums tiešām šķiet, ka Sīrija spying par disidentiem ?

 12. Steve Fleming teica:

  Hah , Itālija protestētāji mītiņš pret Berluskoni

 13. Angelina Petrie teica:

  Negatīvas ziņas – Sīrija ” apgraizīšanu mistērija ” palielina …

 14. disaster recovery teica:

  woh Es mīlu savu amatu, saglabāta pie favorītiem ! .

Foto: Pāvests Francisks vada ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Domā

Pāvests Francisks viesojas gan Rīgas pilī, gan Rīgas Doma baznīcā, kur vadīja ekumenisko dievkalpojumu, klātesot dažādām Latvijas amatpersonām.

Pāvests Francisks ierodas vizītē Latvijā

Latvijā pirmdien, 24.septembrī, ieradās katoļu pāvests Francisks. Pāvestu Rīgas lidostā sagaidīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs un citas personas.

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.

RAKUS uzlabojušās ārstēšanas iespējas Krona slimības pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā ir uzsākta pacientu ārstēšana ar pašlaik pasaulē pieejamo pēdējās paaudzes medikamentu Krona slimības ārstēšanai, kas no 2018.gada ir iekļauts arī kompensējamo zāļu sarakstā Latvijā.

Viesmīlības nozarei nākamgad varētu piemērot PVN 12% apmērā

Viesmīlības nozarei no nākamā gada janvāra varētu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi 12% apmērā, līdzšinējo 21% vietā, paziņo finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

No 25.septembra sāks izsniegt vēlētāja apliecības

No otrdienas, 25.septembra līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 1,0%

Šī gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%.

Gapoņenko veselības stāvokļa dēļ tiesa pārceļ viņa krimināllietas izskatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja pārtraukumu krimināllietas skatīšanā, kurā par nacionālā naida kurināšanu apsūdzēts nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadonis Aleksandrs Gapoņenko.

Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 – 24 gadu vecumā

Latvijā smēķē puse jauniešu 18 –24 gadu vecumā, turklāt 28% no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bīskaps: Aizdomās turētajam priesterim Zeiļam slimnīcā veiks smagu operāciju

Seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piektdien, 21.septembrī, slimnīcā tiks veikta smaga operācija.

Pētījums: Bankomātos naudu izņem retāk, bet lielākas summas

Sabiedrībā ik pa laikam uzvirmo diskusija par atteikšanos no fiziskas jeb skaidras naudas izmantošanas, respektīvi, no banknošu un monētu lietošanas.

Dodoties uz Aglonu jārēķinās ar intensīvu satiksmi un papildu laiku ceļā

Dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

ASV soda Ķīnu par ieroču iegādi no Krievijas

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par sankciju ieviešanu Ķīnas bruņotajiem spēkiem, jo tie no Krievijas iegādājušies iznīcinātāju lidmašīnas un raķešsistēmas. Vašingtonas skatījumā darījumos ir pārkāpts ASV likums, ar ko Krievijai noteiktas plaši soda pasākumi par jaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

Karavīriem mācību komandējumu laikā nodrošinās ģimenes atbalsta pasākumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

ES draud britiem ar šķiršanos bez vienošanās, prasa drīzu pretimnākšanu

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi ir iecerējuši censties panākt, lai strīdi, kas saistīti Lielbritānijas izstāšanos tiktu atrisināti oktobra laikā.

VUGD priekšnieka vietnieku Sēli tur aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli un vēl vienu dienesta amatpersonu – vecāko inspektoru.

Latvijas skolās šogad par 309 audzēkņiem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Tuvākajās dienās vasara noslēgsies un iestāsies rudenīgi laika apstākļi

Latvijā piektdien, 21.septembrī, vēl saglabāsies karsts laiks. Saule mīsies ar mākoņiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā būs jāiestāda jauni

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, ceturtdien, 20.septembrī, trešajā lasījumā lēma Saeima.