BNN nedēļas apkopojums: Kabinets pieteikts. Neprecētos atstumj. Nāves viltusziņa. Impēristu pučs

Krišjāņa Kariņa veidotā Ministru kabineta sastāvs ir beidzot nokomplektēts – pēc tam, kad bezpartejiskā uzņēmēju lobiste Līga Meņģelsone piekrita uzņemties pieredzējušu politiķu neiekāroto veselības ministra amatu. Mums tiek solīts, ka trešdien, 14.decembrī, gaidāms uzticības balsojums Saeimā un nenoteiktības pauze valsts varā būs pārvarēta.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes lēmums anulēt apraides atļauju patlaban Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai Doždj (Дождь/TV Rain) izsauca lielu ažiotāžu gan pašu mājās, gan ārzemēs. Latvijas Žurnālistu asociācija un organizācija Reportieri bez robežām, konsekventi nevērtējot pārkāpumu būtību, pārmet padomei un valstij cenzūru. Savukārt Lietuva un Igaunija pievienojās aizliegumam.

Saeimas vairākums, sekojot tās Juridiskās komisijas pēdās, izmantoja vairāk kā 23 tūkstošu Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu Par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību, lai nodemonstrētu sabiedrībai – īpaši saviem atbalstītājiem – nelokāmi konservatīvu nostāju. Likumdevēju izskatīšanai nepieņemtajā petīcijā bija rosināts tiesiski atzīt ārpus laulības savienībā dzīvojošu pārus un nodrošināt viņu sociālo aizsardzību.

Tāpat šonedēļ daži mediji publicēta tiem piesūtīto melīgo informāciju, ka miris uzņēmuma Itera Latvija prezidents, hokeja attīstības veicinātājs, tenisa entuziasts un bijušais LPSR VDK virsnieks Juris Savickis. Kaut patlaban tiek teju nepārtraukti runāts par viltusziņām un interneta krāpniecību, atklājās, ka redakciju «faktčekings» ikdienas steigā klibo.

Kopš Krievijas izraisītais kara sākuma pašas agresorvalsts teritoriju tas bija skāris vien pierobežas apgabalos. Decembra sākumā tika veikti gaisa uzbrukumi Krievijas kara lidlaukiem, kas atrodas simtiem kilometrus dziļāk iekšzemē. Bet tā nebūt nav vienīgā pārsteidzošā vēsts šīs nedēļas pasaules ziņās.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Kabinets pieteikts, Kanāls aizvērts, Tiaki precētiem, Aizstāvās uzbrūkot, Pretīgs «joks», Arvien dziļāk, Atpakaļ impērijā un Lielvalstu darījums.

 

KABINETS PIETEIKTS

Zināms valdības iespējamais sastāvs; Kariņam nav iebildumu

14.Saeima, ministru kabinets, ministri, Nacionālā apvienība, Apvienotais saraksts, Jaunā vienotība
Topošās koalīcijas izvirzītie ministru amata kandidāti. Foto: LETA/BNN kolāža

Pēc tam, kad savus ministru amata kandidātus otrdien paziņoja arī partiju apvienība Apvienotais saraksts (AS), oficiāli kļuvis zināms Krišjāņa Kariņa (JV) otrās valdības iespējamais sastāvs.

Kopumā premjers atzina, ka potenciālajai koalīcijai strādāt ar 54 deputātu vairākumu 14.Saeimā būs izaicinājums, bet tas ir iespējams. Parlamentam šur tur būs «jāpiekoriģē» komisijās lemtais, atzina politiķis. Kariņš piedāvās Saeimai par jaunā Ministru kabineta apstiprināšanu balsot pēc nedēļas – 14.decembrī.

 

Vairāk uzziniet šeit.

 

KANĀLS AIZVĒRTS

NEPLP anulē Doždj apraides atļauju saistībā ar draudiem valsts drošībai

NEPLP, Doždj, TV Rain, Ivars Āboliņš, apraides atļauja
Foto: Ieva Lūka / LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi anulēt apraides atļauju patlaban Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai Doždj Дождь/TV Rain.

NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš informēja, ka lēmums par apraides licences anulēšanu pieņemts saistībā ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai.

Vairāk uzziniet šeit.

 

TIKAI PRECĒTIEM

Saeima kārtējo reizi noraida iniciatīvu par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību

Dzīvesbiedru likums, Par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību, Edmunds Zivtiņš, Antoņina Ņenaševa
Foto: Zane Bitere/LETA

Deputātu vairākums ceturtdien noraidīja 23 257 Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu Par visu ģimeņu tiesisko aizsardzību, kurā bija rosināts tiesiski atzīt ārpus laulības savienībā dzīvojošu pārus un nodrošināt viņu sociālo aizsardzību.

Šī atzīšana un aizsardzība attiektos arī uz viendzimuma pāriem. Kā ziņots, arī Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vairākums noraidīja iniciatīvu.

 

Vairāk uzziniet šeit.

 

AIZSTĀVĀS UZBRŪKOT

Lembergs turpina sev veidot vajāta opozicionāra tēlu

Svarīgi, Aivars Lembergs, tiesas sēde, liegums piedalīties pašvaldību vēlēšanas,
ZZS 14.Saeimas vēlēšanu reklāma. Foto: Edijs Pālens / LETA

Smagos noziegumos apsūdzētais Ventspils domes deputāts un partijas Latvijai un Ventspilij līderis Aivars Lembergs ir pieteicis civilprasību pret Saeimu, valdību un Rīgas apgabaltiesu par aizliegumu viņam balsot pēdējās pašvaldību vēlēšanās. 

Ceturtdien, 8.decembrī, Rīgas pilsētas tiesā sākās šī pieteikuma izskatīšana. Politiķis, kam izvirzītas apsūdzības korupcijā (un kurš pirmajā tiesu instancē tika notiesāts, viņam spriedumu pārsūdzot), pieprasa no šiem trijiem valsts varas atzariem atlīdzināt sev nodarīto kaitējumu, tiem viņam publiski atvainojoties.

 

Vairāk uzziniet šeit.

 

PRETĪGS «JOKS»

Mediji un Juris Savickis vērtēs, vai vērsties policijā par viltus ziņu saistībā ar Itera Latvija vadītāja nāvi

 
Juris Savickis, Jura Savicka nāve, Viltus ziņas, medijpratība
Juris Savickis. Foto: Zane Bitere/LETA

Mediji un Itera Latvija vadītājs Juris Savickis vērtēs, vai vērsties policijā saistībā ar ceturtdien, 7.novembra, rītā medijiem izplatīto viltus informāciju par Savicka nāvi, kas tika nopublicēta arī virknē Latvijas mediju.

Mediji, kuri ātri pēc relīzes saņemšanas, publicējuši ziņas par Savicka aiziešanu mūžībā, šīs publikācijas savukārt atsauca. Valsts policijā tika noskaidrots, ka par šādiem gadījumiem cietušais var vērsties policijā ar iesniegumu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ARVIEN DZIĻĀK

Nogranduši sprādzieni divos Krievijas militārajos lidlaukos

Krievija, karš Ukrainā, sprādzieni, Svarīgi
Foto: AP/SCANPIX/LETA

Vairāki cilvēki gājuši bojā pēc sprādzieniem divos Krievijas militārajos lidlaukos, un vismaz astoņi ievainoti, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Degvielas cisternas sprādzienā militārajā lidlaukā netālu no Rjazaņas nogalinātas trīs un ievainotas sešas personas. Vēl divi cilvēki ievainoti sprādzienā militārajā lidlaukā Saratovas apgabalā. Nav zināms, kas izraisījis sprādzienus. Abi lidlauki atrodas simtiem kilometru attālumā no Ukrainas robežas.

 

Vairāk uzziniet šeit.

 

ATPAKAĻ IMPĒRIJĀ

Princis Heinrihs XIII: Kas ir Vācijas valsts apvērsuma plānotājs?

 
Svarīgi, Vācija, apvērsums
Vācijas policija arestē princi Heinrihu XIII. Foto: AP/SCANPIX/LETA

Princis Heinhrihs XIII ir viens no pēdējiem Reusu dinastijas pārstāvjiem, un viņš tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem valsts apvērsuma plānotājiem, raksta Reuters.

71 gadu vecais vīrietis ir viens no 25 arestētajiem galēji labējā grupējuma Reichsbürger biedriem un atbalstītājiem, kas bija iesaistīti valsts apvērsuma plānošanā Vācijā.

 

Vairāk uzziniet šeit.

 

LIELVALSTU DARĪJUMS

Grainere dodas mājās – ASV un Krievija veic ieslodzīto apmaiņu

Britnija Grainere, ASV, Krievija, ieslodzīto apmaiņa, Viktors Buts
Britnija Grainere (Brittney Griner). Foto: Reuters/SCANPIX/LETA

Pēc vairāk nekā deviņu mēnešu ieslodzījuma Krievijā, ASV basketbola zvaigzne Britnija Grainere (Brittney Griner) dosies mājās, pateicoties Krievijas un ASV ieslodzīto apmaiņai, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Grainere, kas šī gada 17.februārī tika arestēta Maskavas lidostā par marihuānas eļļas glabāšanu un pagājušajā mēnesī nosūtīta uz soda izciešanas koloniju, tika apmainīta pret bēdīgi slaveno slaveno ieroču tirgotāju Viktoru Butu, kurš jau 12 gadus atradās cietumā ASV. 

 

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas